ВажноВатерполоНајновије

Пораз Звезде на почетку сезоне

Ватерполисти Црвене звезде изгубили су у 1. колу регионалне Премијер лиге од Солариса резултатом 11:10.

Црвено-бели су добро почели меч, повели са 2:1, потом и 3:2, али су гости онда постигли три поготка и преокренули резултат у своју корист – 3:5. У других осам минута игре обе екипе су постигле по један гол па је на полувремену било 6:4 за Соларис.

Гости су наставили са одличном игром и повели су са 8:4, у завршници трећег периода и са 10:5. Звезда је у последњој четвртини успела да се консолидује смањи на 10:11, али не и да стигне до изједначења, па су гости из Шибеника однели бодове.

Најефикаснији на мечу био је Кристијан Шулц са 4 гола. По два су постигли Петар Касум и Александар Радановић.

Звездини ватерполисти у 2. колу Премијер лиге гостују екипи ХАВК Младост у Загребу 5. октобра.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СОЛАРИС 10:11 (3:5, 1:1, 2:4, 4:1)

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић – 25.мај. Судије: Веселин Мишковић и Божо Ђурашковић. Искључења: Црвена звезда 7, Соларис 5. Петерци: Црвена звезда 1(1), Соларис 1(0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Гајић, Касум 2, Смит, Данковић, Радановић 2, Басара 1, Вукићевић, Семан, Шулц 4, Баничевић 1, Савић, Мињовић. Тренер: АЛександар Филиповић.

СОЛАРИС: Павић, Д.Акрап, Брајковић, Р.Акрап, Врбњак 2, Петковић 3, Влаховић 2, Пелицарић 3, Врдољак, Булат, Копрчина 1, Шпарада, Штркаљ, Голеш. Тренер: Денис Сеферовић.

The post Пораз Звезде на почетку сезоне appeared first on СД Црвена звезда.