ВажноНајновијеРукомет

Железничар – Црвена звезда 23:22 (14:10)

Рукометашице Црвене звезде доживеле су пораз од Железничара у Инђији резултатом 23:22 (14:10) у 2. колу Супер рукометне лиге Србије.

Након пораза у Суперкупу Србије Железничар је поново био бољи тим, овога пута у дербију 2. кола националног првенства.

Од почетка меча домаће су водиле, дошле до предности од три гола, Звезда је успевала да приђе на само гол заостатка, али је на крају првог дела игре било убедљивих 14:10 за рукометашице из Инђије.

Црвено-беле су у другом полувремену заиграле боље и са четири поготка у низу, Гаровић, Стаменић, Величковић и потом Манчић, наш тим је у 44. минуту стигао до изједначења (19:19). Играло се жестоко у одбрани, боље су се снашле домаће и у завршници су стекле два гола вишка 23:21 на седам минута до краја. У преосталом времену Звезда није примила гол, али је успела само једном да затресе мрежу домаћих преко Стаменићеве, па су на крају рукометашице Железничара славиле минималну победу – 23:22.

У екипи Саше Бошковића истакла се Александра Стаменић са 7 голова, док је Теодора Мајкић постигла четири, а Катарина Манчић три поготка.

Након два одиграна кола Црвена звезда заузима 4. место на табели СРЛ са 2 бода. У оквиру 3. кола црвено-беле на Бањици дочекују Наису у петак 20. септембра од 16 часова.

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 23:22 (14:10)

Инђија – Дворана: СЦ Инђија. Гледалаца: 380. Судије: Данијел Тривковић и Бориша Милосављевић. Искључења: Железничар 12, Црвена звезда 6 минута. Седмерци: Железничар 4(3), Црвена звезда 4(4).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Чаврић 4, Вујновић 1, Новаковић, Обреновић 8(3), Ловрић, Табак 4, Ћурчин, Тодоровски, Ковачић 1, Коцић 3, Оташевић, Чинку, Ћетковић 1, Јовановић, Бакша 1, Васиљковић. Тренер: Влада Шимичић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменић 7(4), Мајкић 4, Богуновић, Момчиловић, Глушица 1, Крезовић, Милетић, Петковић, Агбаба 1, Аћимовић, Симић 2, Качаревић, Величковић 2, Манчић 3, Недељковић, Гаровић 2. Тренер: Саша Бошковић.

The post Железничар – Црвена звезда 23:22 (14:10) appeared first on СД Црвена звезда.