Звездаши на каљењу – Максимовић разигравао

У викенду за нама наступило је чак осам фудбалера Црвене звезде који су на каљењу. Најзапаженије наступе су имали Андрија Максимовић, који је уписао једну асистенцију, и Вељко Милосављевић који је такође имао велику улогу у победи Графичара над Дубочицом (1:3).

‍У шестом колу Суперлиге Србије састале су се екипе ОФК Београда и крагујевачког Радничког, на стадиону у Зајечару. У поразу од 3:5, за тим из Београда су наступила два фудбалера која су на позајмицама из Црвене звезде. На позицији левог бека је играо Ебенезер Анан, док је Едмунд Адо играо у „срцу“ везног реда. Анан је одиграо 45 минута, на врло високом нивоу, а замењен је на полувремену због тактичних промена, које је направио Симо Крунић. Као и у претходним утакмицама је био једна од највећих опасности по противнике, услед својих атлетских способности и

контроле лопте, која је била на веома високом нивоу. Едмунд Адо је такође одиграо солдну утакмицу. И поред тога што је његов тим изгубио, он је успео да се истакне и да успешно повеже одбрамбену линију са нападом. Својим потезима је искреирао неколико добрих прилика, које нису реализоване.

Јован Митуљикић је у поразу Новог Пазара од Текстилца (2:1) у Бачкој Паланци, у игри провео два минута.

У поразу Чукаричког од Младости из Лучана (3:1), наступ је уписао Урош Кабић. На терен је ушао у 46. минуту меча уместо Циониса. Показао се као „инстант“ претња по гол екипе из Лучана. Већ после 29 секунди проведених на терену имао је огромну шансу да донесе први гол екипи са Бановог брда. Након центаршута са левог крила, на петерцу је највиши у скоку био управо Кабић,
који је сјајно шутирао, али је Стаменковић спречио позајмљеном играчу Звезде да стигне до гола. Играо је одлично до краја утакмице и био константно опасан по гол ривала, те је показао да ће бити озбиљна конкуренција „стартерима“ Чукаричког до краја сезоне.

Екипа Графичара гостовала је у Лесковцу, екипи Дубочице, у оквиру четвртог кола Прве лиге Србије. Звездина филијаја је славила резултатом 1:3, а победи су допринели Вељко Милосављевић, Андрија Максимовић и Урош Сремчевић, позајмљени играчи из редова српског шампиона. Управо је Максимовић асистирао Ајдару, за први гол београдске екипе. И код другог поготка „Графоса“ је покретач акције био Андрија Максимовић, који од почетка сезоне још увек „не зна“ за лошу партију. Урош Сремчевић је играо високо у нападу и својом снагом и сналажљивошћу је константо
правио проблеме противничким штоперима. Вељко Милосављевић је одиграо још једну врхунску партију, и сада већ стандарно представљао прави „бедем“ у одбрани Графичара. Оно што је посебно је то да је на овом мечу успео и да асистира за трећи погодак своје екипе на утакмици. Иван Никчевић је играо пет минута у победи Инђије над Вршцем (0:2).