FeaturedVažne vestiАтлетикаВажноНајновијеОсталоСпортско Друштво

Звезда убедљиво најуспешнија са 18 медаља на Првенству Србије

Атлетски клуб Црвена звезда освојио је највише медаља на сениорском државном првенству, по шест од сваког сјаја.

Тара Вуковић дошла је до још једног наслова државне првакиње и то у сениорској категорији. У тактичкој трци на 800 метара од самог почетка, Тара је пратила темпо и у сувереном финишу дошла до злата са 2:15.62.

Друга пуленка Мирјане Стојановић, Наталија Грујић, такође је доминирала у дисциплинама средњих пруга и победила на 1.500 метара са 4:21.92, док је на 800 била била вицешампионка са 2:17.70.

Легенда дисциплине бацања копља, вишегодишњи првак Србије и појачање Звезде, Ведран Самац, додао је још једно златно на свој биланс са хицем од 66.15 метара.

Наше штафете доминирале су обе конкуренције и на обе дистанце

Штафета 4×100 метара у саставу Богдан Видојковић, Стефан Каљуш, Никола Ковачевић и Стефан Михајлов истрчали су за злато одличних 40.91 секунди.

У конкуренцији сениорки до злата су дошле Анђела Бјековић, Лена Милинковић, Уна Мрђеновић и Марија Буквић са 47.37 секунди.

Четристометрашице донеле су клубу трећу златну медаљу у штафети, Тара Вучковић, Лена Милинковић, Катарина Милосавлиевић и Наталија Грујић палицу су измениле за 3:51.10.

Мушкарци су у дужој штафети били сребрни, а 3:25.63 истрчали су Љубомир Филиповић, Никола Ковачевић, Александар Камаљевић и Стефан Каљуш.

Вицешампиони Србије у сјајној борби

Лични рекорд за 14 стотинки на 100 метара истрчао је Никола Ковачевић и направио изненађење освојивши сребро са 10.56 секунди.

Милица Томашевић нова је вицешампионка Србије на 3.000 метара са резултатом 9:59.82.

На истој дистанци, али са препрекама, Јована Станковић такође је освојила сребрну медаљу са истрчаних 12:53.18.

Друга Звездина штафета на 4×400 метара за сениорке била другопласирана са 4:00.06, а истрчале су је Милица Томашевић, Уна Мрђеновић, Јована Гладић и Дајана Петковић.

Бронзана одличја око врата за још шест атлетичара

Марија Буквић у јакој конкуренцији дисциплине 100 метара препоне освојила је бронзу са истрчаних 13.65 секунди.

Препонаш у мушкој конкуренцији на 400 метара, Александар Камаљевић истрчао је одличних 56.10 секунди.

Стефан Каљуш са 21.74 секундом на 200 метара и стао у ред најбржих спринтера Србије.

Учесница Европског првенства у Риму, Ивана Ђурић, бацила је најдаљи хитац копљем на 54.35 метра.

На 3000 метара Јана Рајић је трчала са старијом конкуренцијом и дошла до бронзе са 11:38.58.

Успехе у дисциплини 400 метара препоне наставља да ниже Јована Гладић, овога пута бронза јој је припала са 1:06.94.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима на изузетним успесима и резултатима! Браво!