ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бели најбољи када је било најважније

Рукометаши Црвене звезде савладали су Железничар на домаћем терену у Београду резултатом 33:26 у 8. колу плеј-аута Супер лиге Србије и тако направили одлучујући корак ка опстанку у друштву најбољих.

Бриљирао је Нанад Перуничић са чак осам асистенција, додавао је лопте и кошаркашким пасовима попут врсних плејмејкера, а за голове су били задужени расположени стрелци Виктор Матичић, Александар Драгутиновић и Младен Ивановић. Заиграо је и Огњен Кајганић и успео да се упише у стрелце савладавши капитена Нишлија и најбољег чувара мреже у лиги Дејана Златановића.

zzzzzzzz11209384_596777630459146_949244350548040999_n

Звезда је добро отворила сусрет и повела са 5:2 након седам минута. Железничар је на самом почетку имао предност, а касније је био у константном заостатку. Успели су да смање на гол заостатка средином првог дела игре, али су црвено-бели убрзо након тога додали гас и стекли +4 (11:7) у 18. минуту управо голом Ненада Перуничића. Железничар се углавном ослањао на бившег капитена Звезде Милана Павлова, па су гости пет минута пре одласка на одмор успели да смање на гол заостатка (13:14), а црвено-бели да на одмор оду са вођством од два разлике (18:16) поготком Младена Ивановића. У првих 30 минута голова су се надавали Александар Драгутиновић и Виктор Матичић.

zzzzzzz11214301_596777840459125_2443396447059831613_n

У наставку сусрета црвено-бели константно увећавају предност, која је у 38. минуту достигла пет разлике након поготка Ивановића. Нишлије нису могле да дођу до даха, а Александар Драгутиновић је своју одличну партију крунисао са три гола у кратком временском периоду и практично преломио утакмицу за највећу предност до тада од 28:21 у 47. минуту. Само два минута касније у стрелце се уписао повратник у тим, искусни Огњен Кајганић, а пред крај је мрежу погодио и млади Лука Вујовић.

zzzzzzzz11108837_596777570459152_4056860645854583399_n

Најефикаснији на утакмици био је ас Железничара Милан Павлов са 11 погодака, док су у црвено-белом дресу по девет голова забележили Александар Драгутиновић и Виктор Матичић, а Младен Ивановић је у шест наврата био прецизан.

zzzzzz11074155_596777663792476_5340138678103154863_n

Црвена звезда – Железничар 1949  33:26 (18:16)

Дворана: СЦ Шумице Гледалаца: 200. Судије: Благојевић и Ђокић. Седмерци: Црвена звезда 7 (6), Железничар 5 (5). Искључења: Црвена звезда 10, Железничар 6 минута.

Црвена звезда: Живојиновић, Драгутиновић 9 (5), Вујовић 1, Милошевић 2, Гачевић, В. Поповић, Антељ, Николић, Цупара, Шотић, Матичић 9 (1), Бабић 4, Ивановић 6, Леовац, Кајганић 1, Перуничић 1.

Железничар 1949: Јеловац, Поробић 1, Павловић, Б. Стефановић 4, Басарић, Г. Денић 2, Петровић 2, С. Стефановић, Мађар, Стојановић, Дамњановић, Павлов 11 (5), Пернар 4, Златановић, Митић 2.

Црвено-бели и Рудар из Костолца воде на табели плеј-аута са по 23 освојена бода, а следеће недеље београдски тим гостује у Куршумлији против Планинке у претпоследњем 9. колу.